Télikert gyártása, építése, kivitelezése.
Télikert készítése most akciósan amit a télikert akció oldalon olvashat.
Teraszbeépítés
Így is nevezzük a télikert hőszigetelt, lakótérnek használható, fűthető változatát. A legtöbb esetben ugyanis meglévő, nem megfelelően használható teraszokat szoktunk beépíteni. Megfelelően megválasztott nyílászárókkal a nyári melegben előtetőként is funkcionálhat. Nyitott ajtókkal a tető és az oldalfalak nap és szél elleni részleges védelme mellett is napozhatunk a teraszon, télen pedig zárt térből gyönyörködhetünk a körpanorámás hóesésben.
A teraszfedésekhez rendszereink több típusát ajánlhatjuk:
Hőhídmentes télikert (hőszigetelt) rendszerek, amennyiben meg kívánjuk hagyni a lehetőséget a későbbi zárt télikert kialakításra. Fából vagy műanyag- alumínium alapanyagból készülnek
Az előtető állhat oszlopokon, illetve tarthatják konzolok. Nagyobb méret esetén természetesen csak az oszlopok jöhetnek szóba. A tetőmezőket üveggel illetve polikarbonáttal tölthetjük ki.
Árnyékolás szempontjából választhatunk napvédő opál vagy bronz polikarbonátot, esetleg napvédő üveget, hogy a meleg nyári napokon, a teraszon tartózkodókat, étkezőket nem vakítsa a nap. Lehet árnyékolót is felszerelni a tetőre. Ez költségesebb, de komplettebb megoldás minden esetre.
Szín és stílus tekintetében bármilyen szokványos vagy egyedi igényt ki tudunk szolgálni. A télikert címszavak alatt találhatók további információk a tervezéséhez. Árajánlatot készítünk Önnek, vagy segítünk a tervezésben, ha felveszi velünk a kapcsolatot. Bemutatótermünkben szívesen látjuk mintadarabokkal, további képekkel, ötletekkel.
Részletesebb leírás a terasz beépítésről.
Jó idő jöttén a négy fal határolta tér valahogy szűkösnek bizonyul, még ha a négyzetméterek számát nem is csökkentette a kellemesen növekvő átlaghőmérséklet. A napsütéses órák hatására pszichikai, biológiai, fizikai késztetést is érzünk, hogy kimozduljunk. Az ideális otthon része a szabad tér, amely tulajdonképpen nagyszoba a szabadban. Legalább olyan szép és ízlést, szakértelmet, arányérzéket igénylő feladat berendezni, mint az épület helyiségek szabdalta belterületét. Megkockáztatjuk, talán nagyobb kihívás is, bár kevésbé anyagigényes: a kert igazán akkor otthonos, ha többfunkciós terület ugyan, de mégis szerves egységet alkot. A lakásbelsőt közfalak, nyílászárók osztják helyiségekre, így nem vétünk a szépérzék ellen, ha minden ajtó más miliőre nyílik. Ezt nem is nagyon tudjuk elkerülni, de nem is kell: inkább az vall ízlésficamra, ha a gyerekszoba ugyanazt a hangulatot árasztja, mint a nappali, a fürdő- vagy a hálószoba. Egy kert viszont csakis akkor hat természetes környezetnek, ha a sövénykerítés, a virágoskert, a fák harmonizálnak a kerti tóval, kerti bútorokkal, a gyermekjátszóval, a faszenes grillsütővel; szerencsés, de mind gyakoribb esetben a medencénkkel.
A kert előszobája a terasz.
Otthonunk belső és szabadtéri területét a terasz segítségével kötjük össze. Ahogy a lakás zsilipje az előszoba a külvilág felé, úgy a terasz is hasonló szerepet tölt be, amikor rajta keresztül szinte „befolyik” a természet otthonunk falai közé. A terasz általában a nappali és a konyha folytatása a kert felé, ezért igazán ideális az, ha a lakótértől csupán egy nagy, üveges tolóajtó választja el. Így nemcsak a lakótér tágul ki, de a külső és belső világ is a szemünk láttára olvad össze harmonikus egységgé. Megfelelő mesterséges megvilágítás esetén este ez az élmény még inkább fokozható.
A teraszok kedvező fekvése általában déli vagy délkeleti tájolású, ettől eltérő, meleg fekvésnél árnyékolásról, hűvösebbnél pedig szélfogó paravánok elhelyezéséről kell gondoskodnunk. Északi oldalra lehetőleg ne tervezzünk teraszt, mert az minden esetben rideg, hideg, széljárta, huzatos hely.
A burkolat és kert között létrejövő mesterséges határokat oldjuk fel, és ez lehetőleg ne valamiféle fa- vagy vaskorlát legyen. Erre a célra ragyogóan megfelelnek a kertbe ültetett kúszó- és alacsony évelő növények, dézsában, virágládákban kihelyezhető és térben jól elrendezhető különféle virágzó délszaki ritkaságok, egyes szobanövények (a kaktuszok kivételével).
A zajokat és a nem kívánt pillantásokat dézsás, terebélyes dísznövények beültetésével védhetjük ki sikeresen.
Az adottságoktól függően a terasz lehet teljesen, illetve félig fedett, vagy teljesen nyitott. Utóbbi esetben az erős napsütés és az eső ellen nyitható-csukható impregnált vászonrolót vagy mobil ernyőt szerezzünk be.
Vigyázzunk azonban, hogy ezek a színes vászonalkalmatosságok illeszkedjenek a kert és lakóház színvilágához, ellenkező esetben nevetséges mutatvánnyá válhatnak, ritkítanak.
Milyen méretű terasz szükséges egy kertes házhoz - Ez mindig attól függ, hogy mekkora a család, szeretünk-e étkezni a szabadban, milyen gyakran rendezünk ott baráti összejöveteleket, és azokon általában hány személy vesz részt, illetve hogy milyen funkciókkal kívánjuk még felruházni otthonunk e részét.
Akkor járunk el helyesen, ha a teraszunk nem túlzsúfolt, de nem terpeszkedik rá a kertre sem, nem nyomja agyon annak természetes szépségét. A burkolt, merev felületek minden esetben mesterkéltnek tűnnek a kertben.
A lehetőségektől függően a lakás és a terasz szintje essen egy síkba, sőt, azok burkolata is legyen egységes. Még megkapóbb az élmény, ha a kerttől sem vagyunk lépcsőkkel, netán korlátokkal elszakítva. Szakemberek véleménye és a tapasztalások szerint 3-4 kényelmes lépcsőfok szintkülönbség még elviselhető a terasz és kert között, de ennél nagyobb szinteltérésnél már balkonról beszélünk. Innen a lépcsők nem egyenesen a kert pázsitjára, hanem elébb egy kerti útra kell, vezessenek.
A terasz hangulatát nemcsak a növények, de az odakerülő bútorzat is meghatározza. Ha lehetőségünk van, kerüljük az olcsó műanyag bútorokat, mert ezek könnyen gombásodnak, törnek, hamar elszíneződnek, és leginkább csak a környezetünk szennyezésére alkalmasak.
Nagyon szép és tartós a nádbútor, de a hazai fűzvesszőből font ízléses fotelok, székek és asztalok sem kevésbé időt állók, csak vásárlás után célszerű lenolajkencével kétszer-háromszor átfesteni őket. A terasz berendezésére kiváló még az olajban égetett felületű fém- vagy a különböző színben eloxált alumínium kerti bútor is.
Fedett teraszra nagyobb választékból szemezgethetünk. Ide bármilyen fából készült bútor, ha ízléses, megfelel, sőt, védett helyre már kárpitozott bútorokat is bátran elhelyezhetünk. Arra ügyeljünk, hogy a töltelék- és a bevonó anyag ne legyen nedvszívó, a kárpit anyaga, színe és mintázata harmonizáljon az árnyékolóéval.
Mire kell építési engedélyt kérni ?
Általánosságban elmondható, hogy a lakóépület építése, bővítése, tartószerkezeteit is érintő átalakítása mindig építési engedély köteles. Bejelentési kötelesek a kisebb átalakítások és a melléképület építése. A télikert építése engedélyköteles, területe beleszámít a beépítettségbe. Minden esetben javasolt a területileg illetékes Önkormányzatnál érdeklődni. Az építési engedély megszerzése a megrendelő feladata.
Tekintse meg további weblapjainkat is:
Télikert, tervezés, gyártás-szerelés : www.partner-doors.hu
Ajtó, ablak : www.ablak-ajto-gyartasa.hu
Nyílászáró gyártás : www.nyilaszaro-gyartasa.hu
Műanyag bejárati ajtó: www.ajto-ablakok.hu
Télikert rendszerek : www.telikertet.hu
Télikert : www.partner-doors.at
Minőségi nyílászárók, télikertek gyártása: www.partner-plast.hu
Télikert, nyílászáró gyártás - szerelés : www.partnerplast.hu
Terasz beszerelés : www.ablak-balaton.hu
Télikert tervezés, gyártás : www.partner-doors.hupont.hu
A télikert: https://www.a-telikert.hu/
Télikert gyártás: www.telikert-gyartas.hu
Télikert készítés: www.partnerdoors.honlapom.com
Teraszbeépítés : www.partner-doors.eoldal.hu
Beltéri ajtó : www.belteri-ajto.eoldal.hu
Műanyag ablak: www.ablak.eoldal.hu
Műanyag nyílászáró : www.nyilaszarok.eoldal.hu
Terasz beépítés: https://terasz-beepites.hu/
Télikertek Magyarországon: https://telikertek-magyarorszagon.hu/
Télikert Ausztriában: https://www.wintergarten-produktion.at/
Feladatunk: Télikert építés, télikertek készítése, télikert gyártása, terasz beépítés.
Referenciák a képgalériában található.
Hírek
A télikertek, terasz beépítés tervezése, építése esetén nagyon fontos, hogy a szél, hó terheket a építmény bíztosan elbírja. Ezért nagyon fontos az szakemberre bízni.
Az emelkedő energiaárak, mind környezettudatosabb életmódunk és nem kevésbé saját kényelmünk miatt oda kell figyelnünk otthonunk hőszigetelésének hatékonyságára, melynek egyik legfontosabb eleme a megfelelő nyílászárók, ezen belül pedig a megfelelő télikert, terasz beépítéseknél az
üvegezés kiválasztása.
A forró nyári napokon az ablakokon, télikert üvegén, keresztül besugárzó nap jelentősen felmelegíti lakótereinket. Ilyenkor ablakaink felületére átlagosan több, mint 400 Watt/m2 napenergia esik. A hagyományos, bevonat nélküli hőszigetelő üveg ennek körülbelül 77%-át ereszti át a lakótérbe, míg a Magyarországon is elterjedt Low-E bevonatos üvegszerkezetek esetében ez az érték körülbelül 63%, ami még mindig elég magas ahhoz, hogy gyakran elviselhetetlen kánikulát teremtsen otthonunkban. Az eddig használt Low-E bevonatok ugyanis elsősorban a
fűtésből származó hő visszaverésére, benntartására lettek kifejlesztve. A napsugárzás azonban más hullámhossztartományban érvényesíti fűtő hatását, amely így szinte akadálytalanul jut át az üvegen.
A ClimaGuard® Solar olyan síküveg termék, amelynek felületén egy átlátszó, rendkívül vékony bevonat található (a rétegbevonat összvastagsága a hajszálénak mintegy 2500-ad része!). A bevonatnak köszönhetően a ClimaGuard® Solar-ral készített hőszigetelő üveg egy
hagyományos, bevonat nélküli szerkezethez képest (42% a 77%-kal szemben, 4 mm üveg + 16 mm légrés + 4 mm üveg összetétel esetén) a teljes napenergiának körülbelül csak a felét engedi át, így a nyári kánikula idején a lakóterünk sokkal kevésbé melegszik fel. Emellett
a belső üveg felületi hőmérséklete megközelítőleg 4 fokkal alacsonyabb lesz, mint a hagyományos szerkezet esetében, ami komfortérzetünk szempontjából igen jelentős különbség.
A ClimaGuard®Solar előnye még inkább kézzelfoghatóvá válik, ha a lakásban légkondicionáló berendezést is üzemeltetünk, hiszen így nyáron is jelentős
energiamegtakarítást érhetünk el.
A ClimaGuard®Solar üveg télen is kiváló hőszigeteléstnyújt: alacsony hőátbocsátási tényezője révén (Ug=1.1 W/m2K) kétszer annyi fűtési energiát spórolhatunk meg
a hideg napokon, mint a hagyományos hőszigetelő üvegezésű ablakokkal. Ez éves szinten egy átlagos családi ház esetében több tízezer forintot jelenthet, és nemcsak pénztárcánkat, de környezetünket is jelentősen kíméli.
Mindezt „különösebb feltűnés nélkül”, hiszen a ClimaGuard® Solar bevonatos üveg amellett, hogy magas fokú fényáteresztést biztosít, színtelen is.